Nowoczesny design tapet łazienkowych

Winylowe tapety do łazienki – nowy trend w aranżacji

Tapety to bardzo wygodny i stosunkowo niedrogi sposób na to, by odmienić i odświeżyć wnętrze, nadać mu nowy styl i charakter. Nic więc dziwnego, że wiele osób bardzo chętnie wykorzystuje ten materiał w aranżacjach swoich salonów czy sypialni. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że istnieją również specjalne tapety winylowe do łazienki, dzięki czemu i to pomieszczenie możemy już swobodnie dekorować za pomocą tych materiałów.

Nie tylko płytki, czyli oryginalne tapety do łazienki.

Wydawać by się mogło, że łazienka, a więc pomieszczenie cały czas narażone na niekorzystne działania wody i wilgoci nie daje projektantowi tylu możliwości aranżacji, co pokój dzienny czy sypialnia. Prawdopodobnie między innymi właśnie dlatego, w wystroju łazienki przeważają zazwyczaj po prostu płytki ceramiczne, które są łatwe w czyszczeniu i doskonale chronią ściany i tynk przed wilgocią. Tę samą funkcję mogą dziś pełnić tapety łazienkowe, które z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Wydaje się, że wiele osób, które wciąż decyduje się raczej na łazienkową ceramikę, po prostu nie zdaje sobie sprawy z tego, jak trwałe i odporne na wilgoć są produkowane dziś właśnie z myślą o takich warunkach, tapety do łazienki.

Jednocześnie tapety łazienkowe otwierają przed nami zupełnie nowe możliwości. Wiele osób ma problem z wyborem płytek do łazienki – płytki, które są naprawdę efektowne po prostu bardzo dużo kosztują. Tymczasem dostępne tapety winylowe do łazienki są równie trwałe i łatwe w czyszczeniu, jaki glazura, a ich koszt jest w porównaniu z ułożeniem płytek, stosunkowo niski. Nic dziwnego, że takie rozwiązanie zdobywa sobie coraz to więcej zwolenników, bo doskonale sprawdza się w praktyce – tak urządzona łazienka, mimo iż jej aranżacja wcale dużo nie kosztuj, po prostu doskonale wygląda i świetnie spełnia swoją funkcję.

Galeria naszych produktów