Jacuzzi całoroczne

Jacuzzi ogrodowe

Jacuzzi coraz częściej pojawia się w polskich ogrodach. Ich właściciele zdążyli się już przekonać do przyjemnych kąpieli na świeżym powietrzu. I to przez cały rok. Polacy podróżują znacznie więcej niż w przeszłości, podglądając i testując rozwiązania popularne w różnych częściach świata. Jednym z nich jest jacuzzi ogrodowe. Specjalna wanna, dzięki której bez względu na warunki atmosferyczne można się zrelaksować, zadbać o zdrowie i jędrność skóry.

Przygotowanie

Aby czerpać jak najwięcej korzyści z posiadania jacuzzi we własnym ogrodzie, warto przygotować dokładny plan montażu, jak również rozważyć kwestie związane z późniejszym korzystaniem z takiej wanny. Ważne jest przede wszystkim miejsce, w którym ma stanąć jacuzzi. Powinno zapewniać sporo prywatności, ponieważ tylko nielicznym nie przeszkadza wzrok sąsiadów czy gapiów z ulicy. A zatem montaż lepiej zaplanować za domem niż przy frontowym płocie. Od sąsiadów można zasłonić się roślinnością, ewentualnie odpowiednio gęstym ogrodzeniem. Trzeba jednak pamiętać, że niektóre drzewa i kwiaty bardzo pylą i gubią liście. A komfortowe jacuzzi powinno być wypełnione czystą wodą. Miejsce montażu wanny musi być również łatwo dostępne, co będzie kluczowe w czasie transportu. Jeżeli samochód dostawczy nie będzie mógł podjechać bezpośrednio do celu, należy zapewnić dodatkowe narzędzia. Może być to odpowiedni wózek, co jednak nie jest łatwe z uwagi na dosyć duży ciężar jacuzzi. W momencie planowania rozsądnie jest również wziąć pod uwagę, czy grunt w wyznaczonej części działki będzie w stanie utrzymać określoną masę.

Korzystanie z jacuzzi ogrodowego

Inwestor już na etapie projektu musi wziąć pod uwagę kwestie związane z elektryką, ale również wymianą wody. Stała instalacja systemu doprowadzającego wodę nie jest na ogół wymagana, wystarczy zwykły ogrodowy szlauch. Jednak jacuzzi ogrodowe powinno być również bezpieczne dla roślinności, dlatego należy dokładnie opracować plan spuszczania wody. Istotna jest pokrywa jacuzzi, dzięki której zapewnia się czystość i bezpieczeństwo.

Galeria naszych produktów